ZADZWOŃ

tel. 513 377 300

Wyślij wiadomość

16-400 Suwałki, ul. Bałtycka12A

Wypis z rejestru gruntów

 

 

 

WYPIS Z REJESTRU GRUNTÓW


  Wypis z rejestru gruntów jest ważnym dokumentem wykorzystywanym również m.in. w obrocie nieruchomościami. Stanowi on podstawę do ustalenia zgodności pomiędzy danymi, jakie znajdują się w księdze wieczystej, a stanem faktycznym wykazanym w ewidencji. Wykorzystywany jest także przez sądy, urzędy skarbowe, instytucje finansowe, w tym banki i inne instytucje. Stosowany jest, jako załącznik do wniosku o wydanie decyzji w sprawie warunków zabudowy i zagospodarowania terenu czy też pozwolenia na budowę na określonej działce. Wypis z rejestru gruntów zawiera m.in. następujące pozycje: dane właściciela lub władającego, oznaczenia działek ewidencyjnych z ich powierzchniami ewidencyjnymi w rozbiciu na wchodzące w ich skład klasy gleboznawcze gruntu, nawę województwa, powiatu, jednostki ewidencyjnej, numer księgi wieczystej, numer działki, opis położenia działek ewidencyjnych, powierzchnię użytku gruntowego, wartość działki…

  Organem, do którego powinniśmy zgłosić się o wydanie wypisu jest starostwo powiatowe właściwe ze względu na położenie nieruchomości albo prezydent miasta, w miastach na prawach powiatu. Wypełniamy odpowiedni formularz, przy czym wskazujemy również, w jakim celu potrzebujemy danych. Jako powód możemy wpisać:

- postępowanie sądowe

- zawarcie aktu notarialnego (np. sprzedaży nieruchomości, darowizny)

- założenie księgi wieczystej (KW)

- ujawnienie budynku w KW

Wniosek musi być podpisany i opłacony. Nie otrzymamy dokumentów bez wniesienia odpowiednich opłat. Najlepiej to uczynić wraz ze złożeniem wniosku o wypis z rejestru gruntów.

Poprzedni wpis: Wyrys z rejestru gruntów

Kolejne wpisy:

SZYBKI KONTAKT:

ZADZWOŃ

tel. 513 377 300

Wyślij wiadomość

Adres:

ul.Bałtycka 12A,

16-400 Suwałki

 
Firma nasza współpracuje z największymi i najlepszymi, na rynku polskim, firmami pośrednictwa  kredytowego.

Nie marnuj swojego czasu.

Oszczędź pieniądze i nerwy.

Zadzwoń do nas lub napisz.

Bezpłatnie udzielimy porady i skutecznie pomożemy.

 

Zapraszamy do kontaktu z nami:-)