513 377 300

Wyślij wiadomość

16-400 Suwałki, ul. Bałtycka12A

Z projektem gotowym czy indywidualnym?

BLOG Budujemy Własny Dom - Monika i Marcin Peza

28 czerwca 2017 rok, Suwałki

 

   Wczoraj odbyło się spotkanie z projektantem... No i cóż, pozytywne wrażenie. Naprawdę. Człowiek wie co mówi, a mówił sporo:-) Wyjaśnił nam wiele spraw, o których nawet nie mieliśmy pojęcia. Odpowiadał na wszystkie nasze pytania. Mieliśmy jakąś tam wizję naszego domu, ale on, opierając się na naszej "wizji" przedstawił wszystko w jeszcze innym świetle. Zupełnie nas rozłożył na łopatki...:-) Podobało mi się praktycznie wszystko, co nam proponował. Jeżeli czegoś nie chcieliśmy, to za chwilę przedstawił nam to w taki sposób, że poczuliśmy, że powinniśmy iść w jego kierunku i również to chcieć. Żarty żartami, ale faktycznie w wielu sprawach miał rację i w tej sytuacji, zdaliśmy się prawie całkowicie na niego. Przy okazji dowiedzieliśmy się, że wcale nie musimy zwężać naszego domu. Marcin wyczytał w miejscowym planie zagospodarowania terenu informację bardzo istotną dla nas. Dom musi kalenicą być skierowany na drogę wewnętrzną, ale nie dotyczy to działek narożnych. A nasza taką jest. Więc nie dość, że nie zmniejszamy domu na szerokość, to jeszcze go odrobinę poszerzymy:-) Zdecydowaliśmy się ostatecznie na projekt indywidualny. Realizacja będzie trwała około 1,5 miesięca. Wpłata 1/3 zadatku na początku, a potem reszta. Troszkę czeka nas biegania. Dla projektanta potrzebne są dokumenty, bez których nie rozpocznie swojej pracy.

  Na początek skierowaliśmy swoje kroki do geodety, po mapę do celów projektowych. W biurze geodezyjnym, znajdującym się nieopodal naszego biura, dowiedzieliśmy się, że na dokumenty czeka się okolo 1,5 tygodnia. Wraz z mapą otrzymamy również wypis z rejestru gruntów. Uiścicliśmy opłatę i mamy czekać cierpliwie na informację telefoniczną. Mapa i wypis niezbędne będą nam do złożenia wniosku w przedsiębiorstwie wodociągów i kanalizacji, a także w zakładzie energetycznym, o wydanie warunków o przyłączeniu do sieci wodnokanalizacyjnej i energetycznej. Potrzebna do wniosku będzie również kopia aktu notarialnego od inwestora, jako właściciela gruntu.

  Jak będziemy już w posiadaniu warunków i mapy, to musimy przekazać je projektantowi, który na ich podstawie będzie mógł zaprojektować przyłącza budynków do poszczególnych mediów. Dwa tygodnie czekania, to nic w porównaniu z tym, co nas jeszcze czeka. Nie chcemy na razie wychodzić za daleko w przyszłość. Chociaż już teraz, w myślach jestem na etapie meblowania domu:-) ...to dopiero początek naszej drogi i wiem, że na to przyjdzie jeszcze pora.... ale tak miło czasami pomarzyć:-)

Poprzedni wpis: Wnioski, decyzje, pozwolenia ... cała biurokracja przed budową

Kolejne wpisy:

SZYBKI KONTAKT:

telefon:

tel. 513 377 300

Wyślij wiadomość

Adres:

16-400 Suwałki, ul.Bałtycka 12A

Firma nasza współpracuje z największymi i najlepszymi, na rynku polskim, firmami pośrednictwa  kredytowego.

Nie marnuj swojego czasu.

Oszczędź pieniądze i nerwy.

Zadzwoń do nas lub napisz.

Bezpłatnie udzielimy porady i skutecznie pomożemy.

 

Zapraszamy do kontaktu z nami:-)