513 377 300

Wyślij wiadomość

16-400 Suwałki, ul. Bałtycka12A

Wnioski, decyzje, pozwolenia ... cała biurokracja przed budową

 

BLOG Budujemy Własny Dom - Monika i Marcin Peza

7 września 2017 rok, Suwałki

 

 

  Odebraliśmy wszystkie warunki przyłączy po około 2 tygodniach od złożenia wniosków. Musieliśmy w międzyczasie wystąpić do Zarządu Dróg i Zieleni o wydanie zgody na usytuowanie wjazdu na posesję. Okazało się bowiem, że w miejscowym planie zagospodarowania wjazd został przewidziany z innej drogi, niż uwzględniliśmy to w naszym projekcie. Po około 14 dniach bez problemu uzyskaliśmy zgodę.

 

  Praca z biurem projektowym przebiegała mozolnie. Aby przyspieszyć realizację naszego projektu znalazłam w Internecie darmowy, bardzo prosty program do projektowania domów. Stworzyłam w nim naszą wizję domu. Miałam możliwość zaprojektowania każdego pomieszczenia i naniesienia na nim wymiarów, co do centymetra. Zaplanowałam kuchnię z jadalnią i salonem, a także pokoje, które miałyby służyć pod działalność naszego biura. Jednocześnie naniosłam na górze sypialnie, łazienki i dodatkowy pokój z dużym tarasem nad garażem. Tak wydrukowany projekt przekazałam projektantowi. Od tego momentu prace nabrały szybszego tempa. Po tygodniu został nam przedstawiony nasz „projekt”, ale już w profesjonalnym wydaniu. Po małych jeszcze poprawkach, z naszej strony, powstał wizerunek naszego przyszłego domu. Wybraliśmy kolor tynków, a także materiał na ścianach zewnętrznych. Pozostałe prace przebiegały już bez naszego udziału. Projektant zaprojektował instalację sanitarną, wodociągową, centralnego ogrzewania i pozostałe. Gotowy projekt, w 4 egzemplarzach, otrzymaliśmy 18 sierpnia.

 

  Następnie złożyliśmy kolejny wniosek, tym razem dotyczący uzgodnienia projektu zagospodarowania terenu. Celem sprawdzenia poprawności naszego projektu z warunkami zabudowy. Zarząd Dróg i Zieleni po tygodniu wydał decyzję pozytywną. Ważność decyzji została ustalona na 3 lata. 28 sierpnia, decyzje wraz projektem (4 komplety) i wszystkimi pozostałymi warunkami przekazaliśmy naszemu Inwestorowi. Posiadając te wszystkie dokumenty Inwestor mógł już wystąpić o pozwolenie na budowę. Od tej pory cały proces przebiega poza nami. Po uzyskaniu pozwolenia na budowę (w ciągu około 1 m-ca) decyzja musi się jeszcze uprawomocnić, trwa to kolejne 14 dni. Uprawomocnienie polega na tym, że każdy z sąsiadów, do których przylega nasza działka, ma 2 tygodnie na zgłoszenie ewentualnych uwag lub zastrzeżeń. Gdy takowe nie wpłyną, decyzja uprawomocni się i będzie można rozpocząć budowę domu..... W końcusmiley

Poprzedni wpis: Pierwszy etap budowy rozpoczęty - Wychodzimy z ziemi

Kolejne wpisy:

SZYBKI KONTAKT:

telefon:

tel. 513 377 300

Wyślij wiadomość

Adres:

16-400 Suwałki, ul.Bałtycka 12A

Firma nasza współpracuje z największymi i najlepszymi, na rynku polskim, firmami pośrednictwa  kredytowego.

Nie marnuj swojego czasu.

Oszczędź pieniądze i nerwy.

Zadzwoń do nas lub napisz.

Bezpłatnie udzielimy porady i skutecznie pomożemy.

 

Zapraszamy do kontaktu z nami:-)