513 377 300

Wyślij wiadomość

16-400 Suwałki, ul. Kościuszki 32 lokal 24

 

  Do tej pory z programu MdM skorzystać mogły osoby, które nie ukończyły 35 roku życia. Nowelizacja ustawy o pomocy państwa w nabyciu pierwszego mieszkania przez młodych ludzi „Mieszkanie dla Młodych” ten warunek wycofała. Limit wieku został zniesiony, ale żeby nie było za pięknie, tylko dla osób wychowujących przynajmniej trójkę dzieci.

 

 Aby można było starać się o dofinansowanie wkładu własnego zachowane będą musiały być pewne warunki. Beneficjent musi wychowywać przynajmniej trójkę:

  • małoletnich dzieci;
  • dzieci (bez względu na wiek), które otrzymują zasiłek (dodatek) pielęgnacyjny lub rentę socjalną;
  • dzieci uczących się, do ukończenia przez nie 25 roku życia.

 

  Dla osób z trójką i większą liczbą dzieci został zmieniony mnożnik dofinansowania do wkładu własnego. Od 1 września wyniesie on 30% tzw. wartości odtworzeniowej. Ponadto nieistotne jest to, czy nabywcy ci mieli w przeszłości mieszkanie bądź czy obecnie są właścicielami jakiegoś lokalu mieszkalnego. Pomimo powyższego, mogą nadal starać się o dopłatę do mieszkania o powierzchni użytkowej do 65 m2. Związane jest to z sytuacją, w której rodziny wielodzietne posiadają co prawda mieszkanie, ale nie spełnia ono odpowiednich standardów powierzchniowych. Jest niewystarczające do prawidłowego funkcjonowania takiej rodziny. Otrzymanie wsparcia w postaci dofinansowania ma dać tym rodzinom możliwość  zakupu innej nieruchomości, odpowiedniej pod względem metrażowym.

 

  Kwota dopłaty wyniesie 30% kwoty określonej jako iloczyn średniego wskaźnika przeliczeniowego kosztu odtworzenia 1 m2 powierzchni użytkowej budynków mieszkalnych, obowiązującego w gminie, na terenie której położone jest mieszkanie oraz powierzchni użytkowej mieszkania (do 65 m2).

 

 

 

 

 

2015 - Monika Peza, Doradztwo Kredytowe Suwałki

Kolejne wpisy:

SZYBKI KONTAKT:

telefon:

tel. 513 377 300

Wyślij wiadomość

Adres:

16-400 Suwałki, ul. Kościuszki 32 lokal 24

Firma nasza współpracuje z największymi i najlepszymi, na rynku polskim, firmami pośrednictwa  kredytowego.

Nie marnuj swojego czasu.

Oszczędź pieniądze i nerwy.

Zadzwoń do nas lub napisz.

Bezpłatnie udzielimy porady i skutecznie pomożemy.

 

Zapraszamy do kontaktu z nami:-)