ZADZWOŃ

tel. 513 377 300

Wyślij wiadomość

16-400 Suwałki, ul. Bałtycka12A

Koniec programu "Mieszkanie dla Młodych" i co dalej?

  Program Mieszkanie dla Młodych został przyjęty na określony czas, bo do końca 2018 roku. Rozdysponowanie środków w roku 2016 nie jest jednoznaczne z zakończeniem samego programu. Po informacji, ogłoszonej przez rząd, że MdM ma być zlikwidowany po 2018 roku, nastąpiło zwiększone zainteresowanie nim i do banków wpłynęła ogromna liczba wniosków na dofinansowanie.

 

 Obecnie zostało wykorzystanych ponad 30% środków z ponad 700 milionów złotych przewidzianych na 2016 rok w programie MdM. Według prognoz finanse na państwowe dopłaty do mieszkań mogą skończyć się już w drugim kwartale tego roku. Tym bardziej, że zainteresowanie nimi wciąż rośnie, a niestety pieniędzy dodatkowych na ten cel nie ma. Chcąc skorzystać jeszcze z dofinansowania, należy we wniosku zaznaczyć termin wypłaty wsparcia na następny rok. Nie ma problemu, by wypłata samego kredytu nastąpiła wcześniej. Część deweloperów nie robi z tego tytułu większych problemów. Przystają na przesunięcie wypłaty ostatniej transzy kredytu. Trzeba przy tym wiedzieć, że dopłata w ramach MdM wypłacana jest jako ostatnia - zawsze zamyka wypłatę kredytu. Gorzej jest już w przypadku rynku wtórnego. Raczej mało który sprzedający zgodzi się czekać na wypłatę całości środków przez ponad pół roku. W większości takich przypadków zdecydowanie nie dojdzie do realizacji transakcji.

 

  PO  złożyło do Sejmu projekt dotyczący zwiększenia puli środków przewidzianych na dopłaty. Czy uda się przekonać do niego rząd? To już  niedługo się okaże. Niemniej jednak wnioski są nadal przyjmowane przez banki.

 

  Miejmy tylko nadzieję, że młodzi ludzie nie pozostaną bez jakiekolwiek konkretnego wsparcia ze strony państwa. Musimy poczekać na to, co przyniesie przyszłość i jak bardzo nowy rząd postara się, aby nie zawieść tych, którzy wciąż na niego liczą.

 

 

 

 

 

2016 - Monika Peza Doradztwo Kredytowe Suwałki

Poprzedni wpis: Nieruchomość zakupiona w 2016 z dopłatą MdM w 2017?

Kolejne wpisy:

SZYBKI KONTAKT:

ZADZWOŃ

tel. 513 377 300

Wyślij wiadomość

Adres:

ul.Bałtycka 12A,

16-400 Suwałki

 
Firma nasza współpracuje z największymi i najlepszymi, na rynku polskim, firmami pośrednictwa  kredytowego.

Nie marnuj swojego czasu.

Oszczędź pieniądze i nerwy.

Zadzwoń do nas lub napisz.

Bezpłatnie udzielimy porady i skutecznie pomożemy.

 

Zapraszamy do kontaktu z nami:-)