ZADZWOŃ

tel. 513 377 300

Wyślij wiadomość

16-400 Suwałki, ul. Bałtycka12A

Kredyt? Gdzie lepiej? U niezależnego Doradcy Finansowego czy w banku?

  W odróżnieniu od doradcy pracującego w banku, dobry i doświadczony doradca finansowy w swoim portfelu posiada dużą ilość banków do wyboru. Aby złożyć jednocześnie np. dwa wnioski o kredyt mieszkaniowy trzeba by było udać się do dwóch różnych  banków, a tak można to zrobić równocześnie za pośrednictwem jednego doradcy.

 

  Ludzie często błędnie sądzą, że w banku otrzymają lepszą ofertę od tej, którą przygotowałby im doradca kredytowy. W praktyce jest inaczej.  Oferta przedstawiona przez „sprawdzonego” doradcę jest taka sama jak ta, którą oferuje bank. W niektórych przypadkach doradcy mają też możliwość uzyskania jeszcze lepszych warunków od tych, które  Klient by otrzymał składając wniosek bezpośrednio w banku. Ponadto  doradca ma tę przewagę nad bankiem, iż posiadając kilkadziesiąt ofert różnych banków stara się w swoim wyborze być rzetelnym i działać na korzyść wyłącznie Klienta. Zawsze stara się wybrać obiektywnie ofertę, która w jego odczuciu będzie najkorzystniejsza dla Klienta. Z kolei pracownik bankowy oferuje tylko i wyłącznie ofertę swojego banku, przez co  będzie nakłaniał na nią Klienta, mając świadomość, że dobro Kredytobiorcy nie jest tu istotne. Zależeć mu będzie przede wszystkim na własnym interesie, czyli na sprzedaży swojego produktu. Musimy mieć świadomość, iż pracownik banku nie powie nam: „Nasza oferta jest bardzo słaba i proszę udać się do konkurencji”. Bez względu jaka jest prawda, lojalny pracownik banku zawsze będzie zachwalał ofertę firmy, która wypłaca mu wynagrodzenie. Oczywiście Klient może sam odwiedzić banki i porównywać ofertę każdego z nich i na końcu zdecydować się samodzielnie na wybór oferty, która w Jego odczuciu jest najlepsza. Jednak na to będzie musiał poświęcić sporo czasu i zachodu, na co większość z nas nie ma ochoty. Tym bardziej, że u jednego doradcy finansowego otrzyma, w szybkim czasie, porównanie ofert większości banków. Doradca wynajdzie spośród nich taką, która spełni jak najlepiej oczekiwania Klienta. Dodatkowo, dzięki możliwości składania w imieniu Klienta wniosków kredytowych do wielu banków, doradca wyręcza Klienta od wszelkiej biurokracji.

 

  Doradca kredytowy na każdym etapie procesu ubiegania się o kredyt  zapewnia Klientowi pełną i profesjonalną obsługę. Dzięki znajomości specyfikacji  każdego banku zna panujące w nich procedury i wymagania dotyczące uruchamiania kredytu. Wspiera swoim doświadczeniem. Pomaga przygotować i spisać właściwe dokumenty, nadzoruje etap analizy i przyznania kredytu. W późniejszym etapie pełni również rolę opiekuna Klienta.

 

  Wizyta u doradcy finansowego jest bezpłatna i do niczego nie zobowiązuje. Zatem obawa przed spotkaniem jest całkowicie bezzasadna. Z pewnością doradca może z nas zdjąć dużą część ciężaru związanego z całym procesem otrzymania kredytu. To on zajmie się przygotowaniem listy wymaganych do kredytu dokumentów i  pomoże w ich skompletowaniu. To on będzie negocjował parametry cenowe oferty. Jednak jest jeden warunek – trzeba mu zaufać. Musisz mieć przekonanie, że Twój doradca jest po tej samej stronie co Ty – Drogi Kliencie.

 

 Niezależny doradca finansowy w przeciwieństwie do pracownika banku, który dostaje stałą pensję, musi się bardzo postarać. Otrzymuje on bowiem wynagrodzenie za sukces, czyli wtedy, gdy bank wypłaci Klientowi kredyt. Za samo złożenie wniosku nikt mu nie zapłaci. Zatem logiczne jest, że doradca będzie robił wszystko by Klient otrzymał kredyt i był zadowolony ze współpracy z nim. Bowiem Klient, który otrzyma kredyt na dobrych warunkach poleci jego usługi swoim znajomym i rodzinie. Takie rekomendacje to dla każdego doradcy rzecz bardzo istotna w jego działalności. Bez nich nie byłby w stanie się utrzymać  na rynku.

 

 

 

2014-01-27 14:31 Autor: Monika Peza Doradztwo Kredytowe Suwałki

 

Poprzedni wpis: MdM w pigułce, czyli wszystko to, co powinieneś wiedzieć.

Kolejne wpisy:

SZYBKI KONTAKT:

ZADZWOŃ

tel. 513 377 300

Wyślij wiadomość

Adres:

ul.Bałtycka 12A,

16-400 Suwałki

 
Firma nasza współpracuje z największymi i najlepszymi, na rynku polskim, firmami pośrednictwa  kredytowego.

Nie marnuj swojego czasu.

Oszczędź pieniądze i nerwy.

Zadzwoń do nas lub napisz.

Bezpłatnie udzielimy porady i skutecznie pomożemy.

 

Zapraszamy do kontaktu z nami:-)