ZADZWOŃ

tel. 513 377 300

Wyślij wiadomość

16-400 Suwałki, ul. Bałtycka12A

Dochód uzyskiwany za granicą a kredyt w Polsce

 

  Znaczna część  osób pracuje poza granicami naszego kraju, jednak z racji tego, że większość z nich nie ma zamiaru wiązać się do końca życia z krajem, w którym zarabia, swoje plany łączą z powrotem do Polski i z zakupem domu czy też mieszkania. Są też tacy, którzy chcą zainwestować w rynek nieruchomości, by potem móc zakupione mieszkania przeznaczyć na wynajem.

  W Polsce o kredyt mogą starać się osoby osiągające dochody za granicą. Co prawda obecna oferta takich kredytów jest znacznie słabsza niż w przypadku osób zatrudnionych w kraju, jednak mimo to jest możliwość dopasowania jej pod własne potrzeby. Jak do tej pory, po spełnieniu szeregu warunków, jest możliwe otrzymanie  kredytu w walucie polskiej (ma się to zmienić od 1 lipca wraz z wejściem w życie Rekomendacji nr 6). Polacy uzyskujący takie dochody mogą przystąpić do kredytu samodzielnie. Nie ma konieczności dołączania do niego osób pracujących w Polsce jako  współkredytobiorców. Banki wymagają zestawu dokumentów na podstawie, których  będą mogły zapoznać się z sytuacją finansową osoby występującej o kredyt. Część  banków wymaga udokumentowania 3-6 miesięcznego stażu pracy za granicą. Jednak są banki mniej liberalne, które mogą zażądać potwierdzenia nawet 2 lat pracy poza granicami naszego kraju. O kredyt mogą starać się również osoby prowadzące działalność gospodarczą, o ile rozliczają się z fiskusem w Polsce.

 

  Cześć dokumentów dostarczana do banków, takich jak np. umowa o pracę lub kontrakt,  musi zostać przetłumaczona na koszt kredytobiorcy. Banki wymagają aby tłumaczenia dokumentów dokonywał tłumacz przysięgły. Jednak zanim zdecydujemy się na ten krok powinniśmy zasięgnąć porady doradcy finansowego, który na podstawie oryginalnych dokumentów zweryfikuje nasze możliwości kredytowe. Sprawdzi zdolność kredytową i określi wysokość kredytu, który możemy otrzymać. Pozwoli nam to na uniknięcie niepotrzebnych kosztów, w przypadku gdyby okazało się, że nie mamy szans na finansowanie ze strony banku.

  Znacznym ułatwieniem dla osób starających się o kredyt, jest możliwość ustanowienia pełnomocnika. To on w naszym imieniu będzie mógł zająć się formalnościami i dokończyć procedury, tak abyśmy nie musieli ciągle podróżować do Polski i z powrotem.

  Pieniądze zapożyczone od banku mogą zostać przeznaczone na sfinansowanie domu lub mieszkania, na zakup działki budowlanej bądź remont oraz na konsolidację i na inny, zupełnie dowolny cel (w ramach pożyczki hipotecznej).

 

Dokumenty niezbędne do wniosku kredytowego przy dochodach z zagranicy.

- dokumenty tożsamości

- zaświadczenie o zatrudnieniu (częściowo lub całkowicie przetłumaczone na język polski)

- umowa o pracę zawarta z pracodawcą za granicą (w przypadku własnej działalności gospodarczej banki wymagać będą dokumentów finansowych firmy, a także dokumentów rejestrowych)

-  wydruk raportu kredytowego z odpowiednika polskiego  Biura Informacji Kredytowej – BIK-u, wymagany będzie w większej części banków (nie we wszystkich). Bank obliczając naszą zdolność kredytową zainteresowany będzie tym, jak prowadzone są kredyty uzyskane za granicą. Najczęściej kredytobiorca musi sam wystąpić o taki raport.

- wyciągi z konta osobistego z ostatnich 3-6 miesięcy, , na które wpływa pensja

- wyciągi z kart kredytowych zarówno polskich jak i zagranicznych

- dokumenty dotyczące nieruchomości, takie jak wypis z KW, umowę realizacyjną zawartą z deweloperem.

 

   Proces starania się o kredyt osoby pracującej za granicą jest taki sam jak kredytobiorcy osiągającego dochody w kraju. Pierwszym z etapów tego procesu jest zebranie odpowiednich dokumentów, potem następuje analiza  kredytowa, po niej zapada decyzja o tym czy kredyt został przyznany czy też nie. Po spełnieniu warunków niezbędnych do uzyskania kredytu nadchodzi moment podpisania umowy kredytowej, po czym gdy Klient spełni wszystkie warunki do uruchomienia kredytu, następuje jego wypłata.

 

 

 

 

2014-06-03 14:23 Monika Peza Doradztwo Kredytowe podlaskie

Poprzedni wpis: Ubezpieczenie nieruchomości przy kredycie hipotecznym

Kolejne wpisy:

SZYBKI KONTAKT:

ZADZWOŃ

tel. 513 377 300

Wyślij wiadomość

Adres:

ul.Bałtycka 12A,

16-400 Suwałki

 
Firma nasza współpracuje z największymi i najlepszymi, na rynku polskim, firmami pośrednictwa  kredytowego.

Nie marnuj swojego czasu.

Oszczędź pieniądze i nerwy.

Zadzwoń do nas lub napisz.

Bezpłatnie udzielimy porady i skutecznie pomożemy.

 

Zapraszamy do kontaktu z nami:-)